Skip to main content

PILNE – Szczegółowe zasady dotyczące szczepienia dzieci.

Prośba do rodziców dzieci zgłaszających się na szczepienia.

 1. Jeśli ktoś z członków rodziny lub znajomych, z którym utrzymujecie państwo bezpośredni kontakt w ciągu ostatnich 14 dni przejawiał jakiekolwiek objawy grypopodobne, kaszel, gorączka, biegunka lub zaburzenia węchu i smaku prosimy nie zgłaszać się do Poradni Dzieci Zdrowych. W razie wątpliwości zadzwoń do przychodni – udzielimy porady.
 2. Z dzieckiem wchodzi jeden opiekun, jeśli są to bliźniaki także wchodzą pojedynczo.
 3. Dzieci, które zgłaszają się na szczepienie wchodzą do przychodni drzwiami przesuwnymi.
 4. Najlepiej przyjechać samochodem, jeśli wózkiem, zostawiamy go przed wejściem do przychodni. Czas konieczny do odczekania po szczepieniu spędzamy we własnym samochodzie pod przychodnią lub na dworze obok przychodni.
 5. Dziecko prosimy przynieść na rękach bez nosidełka.
 6. Po wejściu kierujemy się prosto do poczekalni dzieci zdrowych, gab 16, obok drzwi przesuwnych i rejestracji. Przy drzwiach oczekuje pielęgniarka, która dokona pomiaru temperatury ciała dziecka i opiekuna.
 7. Zużyte przez dziecko pieluszki zabieramy do domu. Proszę przygotować sobie torebkę foliową.
 8. Opiekun musi mieć rękawiczki (foliowe nie, bo nie dają swobody ruchu) i maskę w czasie całego pobytu w przychodni.
 9. Prosimy przychodzić punktualnie- nie za wcześnie, pacjent spóźniony więcej niż 5 minut nie będzie przyjęty. Nie chcemy żeby pacjenci spotykali się ze sobą jak również  musimy mieć czas na dezynfekcję i wietrzenie gabinetu.
 10. Z książeczki Zdrowia Dziecka prosimy usunąć wszystkie dodatkowe papiery. Jeśli chodzi o wyniki badań itd., korzystamy z formy elektronicznej. Dokumenty dziecka prosimy zabrać ze sobą, jeśli zajdzie taka konieczność, to wtedy poprosimy o ich okazanie. Wypisy ze szpitala, inne informacje w formie papierowej, które mogą być istotne podczas wizyty prosimy wysyłać na adres e-mail kontakt@spzozjozefow.pl z dopiskiem do kogo mają być skierowane.
 11. Nie ma możliwości szczepienia preparatami przyniesionymi z apteki. Indywidualne kwestie prosimy omawiać z lekarzem.
 12. Płatności prosimy dokonywać kartą. Gotówka tylko w wyjątkowych wypadkach.
 13. Pielęgniarki będą umawiać każde dziecko indywidualnie, telefonicznie, z kilkudniowym wyprzedzeniem. Zaczniemy od wyrównania zaległych szczepień p/ rotawirusom. (ograniczenie czasowe), następnie dzieci najmłodsze, w dalszej kolejności  dzieci do 2 roku życia. Przedszkolaki i dzieci starsze w dalszej kolejności. (Zgodnie z zaleceniami Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Pediatrii).
 14. W przeddzień albo w dniu wizyty lekarz zadzwoni do Państwa i przeprowadzi wywiad. W czasie wizyty odbywa się tyko badanie, pomiary antropometryczne i szczepienie. Wizyta w kontakcie fizycznym musi trwać możliwie krótko. Wnioski i zalecenia po wizycie omawiane będą telefonicznie.  To lekarz do Państwa zadzwoni.
 15. Dzieci, które wymagają szybkiego wyrównania szczepień zalecanych np. p/ kleszczowemu zapaleniu mózgu, prosimy zgłaszać indywidualnie, będziemy w najkrótszym możliwym czasie te szczepienia wykonywać.
 16. Nie planujemy w najbliższym czasie wykonywania badań bilansowych. Indywidualne problemy prosimy zgłaszać telefoniczne. Będziemy udzielać porad.
Skip to content