Skip to main content

Normalizujemy pracę w Przychodni w kontakcie fizycznym dla pacjentów.

Od 27.04.2020 zostały wznowione według grafików do poszczególnych lekarzy POZ wizyty w kontakcie fizycznym wymagające takiej potrzeby. Codziennie jeden z lekarzy POZ przyjmuje pacjentów w kontakcie fizycznym w izolatce dla dorosłych. Natomiast pediatra przyjmuje w izolatce dla dzieci. Gabinety lekarskie są przygotowane w ten sposób, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i nie gromadzić za dużo pacjentów w tym samym czasie. Pozostali lekarze POZ przyjmują wizyty telemedycyny.

W poniedziałek pacjentów pierwszorazowych przyjmuje lekarz okulista, natomiast we wtorek  lekarz kardiolog, w środę laryngolog. W środę i w czwartek będą też przyjmowane kobiety w ciąży oraz pilni pacjenci do ginekologów. We wtorek i czwartek będą pobierane badania laboratoryjne, natomiast od maja stopniowo zostanie zwiększona ilość dni w tygodniu do pobrań. Od środy zostaną wznowione  szczepienia  dzieci.

W maju będą przyjmowani też pacjenci dorośli do stomatologa w przychodni i dzieci w gabinecie szkolnym w Szkole Podstawowej nr 2, w pozostałych dwóch szkołach zostaną uruchomione gabinety stomatologiczne po wcześniejszych zapisach chętnych dzieci do leczenia. W stomatologii do odwołania nie będą wykonywane protezy zębowe.

 W maju rozpoczną przyjmowanie w kontakcie fizycznym pozostali specjaliści we wszystkich naszych poradniach według wcześniejszych grafików. Wizyty lekarskie, pielęgniarskie, patronażowe w domu chorego wstrzymane są do odwołania.

 Wszystkie wizyty pacjentów w przychodni musza być wcześniej uzgodnione. Będą także przeprowadzone 2 ankiety zdrowotne – jedna telefoniczna, dzień wcześniej i druga w dniu przyjęcia w Przychodni. Pacjenci będą wpuszczani do przychodni w ograniczonym zakresie liczbowym, aby ich drogi wzajemnie się nie krzyżowały. Pacjentom oczekującym do wejścia do Przychodni zaleca się, aby najlepiej czas do wezwania spędzili w samochodzie.

 Prosimy pacjentów o przestrzeganie  wszystkich zasad zastosowanych w przychodni. Do przychodni należy przychodzić w maseczce i rękawiczkach.

Skip to content