Skip to main content

Brak miejsc w Przychodni Miejskiej na szczepienia przeciw Covid-19

Ministerstwo Zdrowia oraz NFZ ograniczyły liczbę szczepień do 30 tygodniowo w jednym punkcie, a możliwość zapisów – do końca marca br. W związku z powyższym Przychodnia Miejska w Józefowie nie posiada obecnie wolnych miejsc na szczepienia przeciw Covid-19.

 

 

Zgodnie z pismem wysłanym przez NFZ do punktów szczepień „do 31 marca nie należy zapisywać więcej niż 30 pacjentów na tydzień w jednym punkcie. NFZ wskazał również, że „w chwili obecnej nie należy też zapisywać pacjentów na terminy po 31 marca 2021 roku.

Stosując się do powyższych zasad, 18 stycznia – z powodu wyczerpania miejsc – Przychodnia Miejska była zmuszona do zakończenia rejestracji na szczepienia przeciwko Covid-19.

18 stycznia mazowiecki oddział NFZ przesłał również do punktów szczepień komunikat z prośbą o zakończenie umawiania pacjentów „na wewnętrzne terminy e-rejestracji” z dniem 19 stycznia (do końca dnia). Oznacza to, że po tym terminie umawianie się na szczepienia będzie możliwe tylko poprzez systemy ogólnopolskie: infolinię 989 lub Internetowe Konto Pacjenta, a nie bezpośrednio w poszczególnych punktach.

O kolejnych wytycznych w sprawie szczepień i terminach zapisów zostaną Państwo poinformowani niezwłocznie po otrzymaniu informacji od organizatorów szczepień – Ministerstwa Zdrowia i NFZ.

 

Skip to content